Karen Carney opazi, a Chelsea ugotovi, da je Fiorentina trdo oreh

Karen Carney je pohvalila “čudovit odnos in odziv” Chelseaja, potem ko jo je enajstmetrovka proti Fiorentini odstranila hud poraz od Arsenala in stopila v četrtfinale Lige prvakov.

“Bilo je ponižujoče , “Je dejal Carney ob porazu Arsenala s 5: 0,” in ko ste na dnu, je edina pot navzgor. Vrniti se moraš k osnovam in se s ponižno soočiti s stvarmi. «

Emma Hayes je dejala, da ni bilo težko dvigniti njene ekipe. “Sem mati,” je rekla. »Tako mi je res enostavno pokazati svojo materinsko plat in jih opomniti, da v resnici ni tako mračno. To je resničnost.

“Seveda so razočarani, so tekmeci in ne marajo tako izgubljati.Ampak oni so izkušena skupina in morate priznati starejšim voditeljem, ki so se zbrali ta teden, da so prevzeli odgovornost, da pomagajo mlajšim igralcem. ”Barcelona sanja Glasgow City sanje v strmi zmagi v ligi prvakov. Le vrhunsko vratarstvo Stephanie Öhrström je ohranilo rezultat nizko. Hayes je naredil sedem menjav na strani, ki jo je ponižal Arsenal. Med njimi so bili Carney, nekdanja kapetan Liverpoola Sophie Ingle in novozelandski kapetan Ali Riley. Zamisel je bila, da bi v nedeljo oskrbeli vodstvo in peske, ki jih je primanjkovalo.

Z osmimi minutami ure je bil Chelsea nagrajen, ko je Erin Cuthbert dirkala z desne in videla, kako je njen križ zadel Stephanie Breitner po roki, ko je zdrsnil pri poskusu blokiranja.Sodnik Stéphanie Frappart je pokazal na mesto, Carney pa je nizko streljal proti Öhrströmovi desni.

Fiorentina je bila videti vesela, da je popustila pritisk in na odmoru ujela Chelsea. Ko sta Alia Guagni in Ilaria Mauro dobro kombinirala na desni strani, sta vedno predstavljala grožnjo in imela prvo priložnost, ko je podala prosti strel na robu območja. Davina Philtjens jo je zavihala in Heleen Jaques, neoznačena, se je podala čez prečko Hedvig Lindahl.

Chelsea je začel puščati naprej in prav Kirby je imel najboljše možnosti, da podvoji svojo vodstvo.Cuthbert je zamahnil v nizkem križu, ki ga je spredaj pustil po njenem telesu, preden se je obrnil in sprožil iz neposredne bližine, da je Öhrström zadušil strel.

Blizu polčasa je Ramona Bachmann prekršila in prosti strel s 25 jardov je pripadla Millie Bright, a je njen udarec z glavo šel naravnost v vratarja.Fiorentina je pobegnila v protinapadu, Mauro pa je žogo poslal Sofiji Kongouli, toda Bright se je vrnil, da bi se rešil v zadnjem trenutku.

Fiorentina je z dvema zmagama 2: 0 postavila danskega prvaka Fortuno Hjørring do tega obračuna zadnjih 16 in je za razliko od Chelseaja na tekmo prišel z dvignjenimi glavami, potem ko je konec tedna v italijanskem superpokalu za ženske premagal Juventus.

Chelsea je nadaljeval tam, kjer so končali v drugem polčasu , igral visoko linijo, a je bil videti obrambno prepričan pred redkimi odmori Fiorentine. Antonio Cincotta je z izničenimi napadi zamenjal prva dva, pri tem pa sta pripeljala Tatiano Bonetti in Škotkinjo Lano Clelland, ki se je poleti pridružila Tavagnaccu in v zadnji sezoni dosegla 13 golov.

Chelsea je še naprej imel boljše možnosti.Beth England je dirkala in njen podaja je našla Cuthberta, a je njen strel ustavila noga Öhrströma.

Švedska je nato Fiorentino v 11 minutah do konca zadržala v izenačeni vrsti. Bachmann je s plesom na linijo prodiral skozi tri branilce, da bi Carneyjev strel uspel rešiti. Kirbyjevo dvojno nadaljevanje je tudi junaško blokiral vratar.

Fiorentina je v zadnjih minutah povečala pritisk, da se je Kingsmeadow potil. Clelland je zlomil desno in premagal Hannah Blundell, toda njen krotni strel je Lindahl zlahka rešil.

Je Hayes ujel zamujene priložnosti Chelseaja? »En cilj bo dovolj. Za zmago na tekmi potrebujete le enega. Vsi vemo, če je v gosteh dosegel enega, je tako rekoč vredno dva, zato je bilo, da ne priznamo, bolj pomembno kot drugi gol.Poglejmo, kako je, ko lovijo rezultat in nam dajo malo več prostora. «

Chelsea bo upal, da bo svojo odporno evropsko obliko vzel v svojo domačo kampanjo, ko se bo zapletel na drugo mesto je v nedeljo postavil Birmingham v žensko super ligo.