Glas Barcelone iz Barcelone sanja o zmagi v ligi prvakov

“Liga prvakov je tam, kjer bomo lahko uživali,” je vztrajala bočna branilka Barcelone Marta Torrejón, ki je to zagotovo uživala. Nasprotno pa je bila za Glasgow City to noč težka, resničnost je močno prizadela. Težnja je eno, doseganje drugo; klub, ki je bil delno zgrajen po vzoru iz Barcelone, ki ga je tukaj tesno preučeval nekdanji trener Cityja Eddie Wolecki Black, je bil v Mini Estadiju premagan s 5: 0, razveljavljen za koščki.

“Lahko jih prizadenemo , «Je rekel Scott Booth.Namesto tega je bil Glasgow tisti, ki je kravato zagotovo že končal – vseeno pa je očitkov razmeroma malo tako pomembnih, zato je bila razlika med tema stranoma neizogibna.

Prvi strel v igri je dejansko prišel za Glasgow, rezanje Abbija Granta mimo bližnje pošte po dveh minutah; toda do polčasa sta bila le še dva – in eden od njih, blokiran, sploh ni prišel na območje. Še dve v eni minuti v polčasu, pri rezultatu že pri 4: 0, sta bili vsoti njunih poskusov in Sandra Paños ni rešila nobene rešitve. V nasprotju s tem jih je imela Barcelona 27.To je odražalo dejstvo, da je bila zmaga vedno verjetna, če ne nujno povsem taka. Karen Carney je na mestu, a Chelsea najde Fiorentino trde orehe Preberi več

Poraz v Kazahstanu v prejšnjem krogu prišel kot opozorilo, toda Barcelona je vedela, da so favoriti – in tudi Glasgow je to vedel. Te ekipe so v izrazito različnih fazah svojih sezon; Glasgow je v pokalu premagal Hibernian in se je ta konec tedna spopadel z bitko proti isti ekipi, da bi obdržal domači naslov, ki je že desetletje samo njihov, vrhunec dolge sezone; Katalonci so se šele začeli in so na zadnjih štirih tekmah dosegli 21-krat, devet na samo zadnji tekmi. Paños je bil gledalec, saj so tukaj dodali še pet.

Na drugem koncu je moral Lee Alexander dvakrat biti pozoren v prvem polčasu.Kasneje bi bila kriva za zadetek v drugem polčasu, a to je bil četrti, igra je že zdavnaj minila. Ko je prišel odpirač, je lahko naredila le kaj več, kot da je opazovala, kako mu lebdi nad glavo in večino preostalih 80 minut je od zaskrbljujoče bližine videla Barcelono, njena obramba je tako rekoč stopala na prste in se z vsako minuto umikala naprej globlje.

Točkovanje se je začelo, ko je Mariona Caldentey pobegnila po desni. Njen križ se je upognil nad skokom Andresse Alves, vendar je našel pot do Kheire Hamraoui, ki je prispela iz sredine. Zmanjšala se je, preusmerila svojo težo in krogla žogo navzgor in čez Aleksandra, dotik ovinka in padca jo je spustil precej pod prečko. Zmagovalec Lige prvakov z Lyonom je bil to njen prvi cilj za Barcelono, ki želi posnemati ta dosežek.Preteklo je le 11 minut, vendar je bil to že njihov tretji poskus in hitro se je zdelo, da je ta tekma ušla iz Glasgowa.

Barcelona je prevzela nadzor, žogo svoje, ozemlje in priložnosti. Patri Guijarro je kmalu zatem zadel prečko in v naslednji potezi je postal očiten vzorec, ki mu je bil kmalu neizogiben: ko je Barcelona pritisnila na Glasgow, je bilo na njihovem območju 10 igralcev, le Kirsty Howat se jim ni pridružil in zasedel osamljeni otok blizu polovice črte.

In vsem igralcem tam je Barcelona še vedno ušla. Visoka številka 10 Alves je znova napadla na levi strani, zavila žogo pod čepi in jo potegnila čez območje. Ko je prišel do enajstmetrovke, jo je Caldentey presladil, Aitana Bonmatí pa je brez nadzora odšla domov. Tri minute kasneje so imeli še tretjega.Popolnoma tehtana podaja Vickyja Losade je igrala v Caldenteyju in čeprav se je Alexander hitro premaknil, je nadaljeval Guijarro.

Drugi polčas je prinesel skoraj enako. Leila Ouahabi je zadela široko; Caldentey se je odpravil mimo postojanke; tedaj Alves ni mogel obvladati žoge Caldentey znotraj šestmetrovke. Serija kotov je malo prinesla, a vseeno je prišla, kljub temu je žoga krožila ob katalonskih nogah.

Ko je v 68. minuti prišla do Aleksandrovih rok, je neznansko zdrsnila, Alvesov strel z roba območja pa ji je ušel. in končal v mreži.

Naslednji strel Maríe León je zdrsnil skozi in v mrežo. Nataša Andonova je nato enega odbila s šanka, a jih ni bilo več. Pet je bilo za eno noč dovolj zabave za Barcelono.